Krádeže v garážích a sklepích

Ve dnech (čtvrtek) 11.07., 12.07. a (sobota) 13.07. nás domovník, pan Roman Hrouda informoval, že při pochůzce naším objektem zjistil neoprávněné vniknutí do prostor garáží a zejména pak do prostoru některých sklepů:

Čtvrtek: …dnes bylo zjištěno vylomení a vniknutí do některých uzamčených sklípků a sklepních prostor,  dva sklepy byly opatřeny vložkami a oznámeno majitelům, zbytek se řeší, škody na sklepech nebyly velké…

Pátek: …dnes došlo k opětovnému vniknutí do objektu, vypáčení a zničení, dveří, zárubní, zámků, štítků, pokus o vniknutí do uzamčené garáže, vytržení a poškození větracích mřížek u garáží asi 20ks atd. Všechny škody byly sepsány a zdokumentovány a přivolána policie a sepsání škod. Zatím jsme předběžnou škodu vyčíslily na 10000 Kč, skutečná škoda se musí ještě vyčistit. Dnes jsem poškozené zárubne, dveře a zámky částečně opravil a zajistil uzamčení prostor. Byl také ucpaný elektronický zámek Abloy který se mi podařilo vyčistit a zprovoznit, byl to úmysl asi z důvodů úniku zloděje z garáží. Také se v chodbě u sklípků našly kola který si pachatel pravděpodobně připravil k odvozu, ale prozatím nemám hlášeno že by byla někomu odcizena a proto jsem je uskladnil do skladu aby případný majitel o ně nepřišel.

Vylomený zámek
Vylomený zámek

Sobota: …dnes ráno mi paní na hlásila další vykradení sklípku na budově K. Na hlásila vše policii z důvodů velké škody, pneumatiky a kolo. Vyjel jsem na objekt vše raději zkontrolovat a mimo poškozeného sklípku jsem nic dalšího nenašel ani na jiné budově.

Stále mi to nejde do hlavy že asi z dvaceti sklípků byl vykraden pouze jeden a hlavní vstupní žluté dveře nebyly vůbec poškozené a to samé včera, tři vstupní dveře vyrvané i se zárubní a jedny neporušeny vůbec a sklípky vypáčeny…

Z výše uvedeného lze uzsuzovat, že pachatele buď musel někdo do sklepních prostor pustit a nebo má pachatel klíče – byť už ne od konkrétních sklepních kójí.

Žádáme tímto obyvatele domu k maximální ostražitosti a to zejména v nočních hodinách!

2 komentáře: „Krádeže v garážích a sklepích

 • avatar
  13.07.2014 (11:07)
  Trvalý odkaz

  Nejdříve jsme v garážích řešili vykrádání aut – v našem případě 3x navigace Columbus v celkové ceně 3×100000 a nyní se začali vykrádat sklepy. to by opravdu nešlo zkusit se poptat zda by nebylo možné mít prostory hlídané? Znám podobný případ na sídlišti Barandov, kde podobné opatření stojí nájemníky asi 200Kč měsíčně a od všech nepravostí je pokoj. To si myslím za to stojí. Prosím proto tento námět přiřadit do plánované schůze. Díky Martin Hajšl

  Reagovat
 • avatar
  17.06.2015 (13:07)
  Trvalý odkaz

  Nebylo by řešením osadit dveře čipovým systémem? Pokud má pachatel klíče, tak by se to tím vyřešilo. U matky v domě měli ten samý problém a vyřešili to právě čipy, které nelze kopírovat a ztracené lze zablokovat. Mají nějaký systém PATRON – napsáno na čtečce, ale asi jich existuje více.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..