Plané požární poplachy

Last updated: 6 srpna, 2013 at 18:21 pm

Dnes přibližně v 10:30 došlo k vyhlášení požárního poplachu, který byl iniciován senzorickým tlačítkem v bloku K a to buď ve 2 nebo 2.PP podlaží.

Přivolaní hasiči v součinnosti s panem domovníkem (R. Hrouda) a zástupcem výboru (J.S. Marek) konstatovali, že šlo nejspíš o falešní poplach. Po vzájemné domluvě, pan Hrouda přislíbil zavolat servisní firmu Aryka In-West.

Protože nejde o první případ falešného poplachu, dohodli jsme se, že domovník bude ještě dnes výbor informovat o tom, co servisní firma zjistí.

Druhý požární poplach nastal ve 12:02 v bloku I na 2.PP. Hasiči se tentokrát předem informovali u domovníka, zda jde o požár a nebo chybu systému. Jejich příjezd byl tedy včas odvolán.

Servisní technik z Akrya In-West by měl dorazit kolem 14:00 a situaci vyřešit.


Setkal jsem se s techniky z Akrya In-West a dle jejich vyjádření je příčina dosti nejistá. Na vině by mohlo být tlačítko nacházející se v I2.PP proti výtahům. Bohužel to není poprvé, ale vzhledem k tomu, že pánové nejsou současně autoři instalace, tak mají ztíženou situaci při řešení těchto falešných poplachů.


06.08.2013

Systém stále není zcela v pořádku. Je tu podezření, že vlhost narušuje integritu systému, který pak vyhlásí falešný poplach. Věc se bude ještě řešit.


V této souvislosti znovu připomínám, že otevřený oheň nebo jen zápach ze zapálené cigarety ve veřejných prostorách může spustit požární poplach a každý další zbytečný výjezd hasičů je zpoplatněn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..