CZNet.cz: nový poskytovatel internetu již dostupný

Výbor na své schůzce dne 21.10.2013 rozhodl o uzavření Smlouvy o umístění a provozu telekomunikačního zařízení dle §104 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích se společností CZNet.cz. Tato společnost nám nabídla alternativní připojení do internetu oproti stávajícímu T-Systems. Výbor konstatoval, že konkurenční prostředí by bylo na místě a že CZNet.cz nabízí bezesporu zajímavé ceny ve vztahu k výkonu. (Bližší informace byste měli v dohledné době dostat formou letáku do vašich schránek nebo kontaktujte zákaznickou linku.)

V minulém týdnu byly dokončeny technické instalace rozvodů internetu v našem domě od společnosti CZNet.cz. (Tímto se zpětně omlouváme za nadměrný hluk hlavně v bloku 7I.) Z technického hlediska je vše připraveno a odzkoušeno.

Kabely vedoucí od rozvaděčů do našich bytů jsou dle Prohlášení vlastníka oddíl E ve vlastnictví SVJ. S CZNet.cz jsme domluveni tak, že nové rozvaděče přejdou do vlastnictví SVJ za symbolickou 1 Kč, aby do budoucna bylo vyloučeno, že jakýkoliv poskytoval internetu by rozhodoval o zapojení našich kabelů k internetu.

Pokud máte uzavřenou smlouvu s T-Sytems, tak výše uvedené změny se vás nijak nedotknou. Je čistě na každém z nás, abychom si zvolili poskytovatele internetu, podobně jako je dnes běžné si zvolit například mobilního operátora.

Již nyní můžete kontaktovat CZNet.cz a požádat o připojení. Pokud jste doposud používali internet od T-Systems, je třeba je vyzvat, aby uvolnili vaše datové kabely pro CZNet.cz. T-Systems přislíbil, že nebude v dané věci dělal potíže. Pokud by tomu bylo jinak, kontaktujte výbor.

3 komentáře: „CZNet.cz: nový poskytovatel internetu již dostupný

 • avatar
  28.11.2013 (06:09)
  Trvalý odkaz

  T-Systems zajišťuje konektivitu do objektu pomocí optického vlákna. CZNet.cz má umístěnou na střeše našeho objektu směrovou anténu ve vyhrazeném nesdíleném pásmu s přímou viditelností na přípojný bod. CZNet.cz do budoucna plánuje zasíťovat naše sídliště optikou.
  Z hlediska funkce nemá v podstatě běžný uživatel šanci poznat rozdíl, takže se nenechte zmást…
  Vzhledem k tomu, že máme všichni v zásuvce dvě zdířky pro internet, doporučuji postupovat tak, že CZNet.cz si necháte zapojit do pravé zdířky a T-Systems ponecháte v levé. CZNet.cz nabízí 3 měsíce internetu zdarma na zkoušku, takže máte dost času si vyzkoušet, jak jim to funguje.
  Pokud byste měli nějaké potíže, napište mi sem zprávu.

  Reagovat
 • avatar
  04.12.2013 (08:06)
  Trvalý odkaz

  Dne 03.12.2013 jsem kolem 20:00 provedl měření propustnosti sítě CZNet.cz pomocí http://www.lupa.cz/nastroje/speedmeter/. Naměřené hodnoty opakovaně ukázaly 95/55 Mbps, což není skutečná maximální rychlost sítě, ale pouze mezní hodnoty mojí 100 Mbps síťové karty na notebooku. (Skutečné maximum by mělo být 655/655 Mbps.)
  Pokud by si to někdo chtěl vyzkoušet před tím než-li vůbec začne uvažovat o testování doma, kontaktujte mne.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..