Jak se připojit do internetu?

V každém bytě našeho domu je alespoň jedna zásuvka pro připojení do internetu. Zdířky od internetu vypadají tak, jako na ilustračním obrázku.

Od listopadu 2013 jsou v našem domě k dispozici dva poskytovatelé internetu CZNet.cz a T-Systems mezi, kterými můžete volit podobně jako mezi mobilními operátory.

Doporučuji velice pečlivě prostudovat jejich cenové nabídky a nabízený výkon. Obě společnosti nabízejí různé rychlostní balíčky a k tomu doprovodné služby: telefon (VoIP), televize (IPTV/MMDS) a pevná IP.

Pokud jste nenároční uživatelé a nepotřebujete přesouvat velké objemy dat, pak stačí zvolit vždy jen tu základní variantu.

V současné CZNet.cz nabízí nejnižší rychlost 30/30 Mbps za 150 Kč/měsíc + zdarma telefonní přípojku. T-Systems nabízí 3/1 Mbps za 241 Kč/měsíc + 241 Kč/měsíc za telefonní přípojku. (Ceny jsou s DPH.) Přesné ceny je dobré si ověřit přímo na zákaznické lince. Mohou nabízet různé akční slevy. (CZNet.cz má speciální zaváděcí ceník pro náš dům.)

V obou případech po vás budou chtít vědět vaše jméno, adresu, číslo bytu a číslo zásuvky. Též po vás budou chtít, abyste s nimi uzavřeli po zkušební době písemnou smlouvu alespoň na dva roky. Abyste smlouvu uzavřeli, nemusíte být majitelem bytu.

Pro samotné připojení je vhodné si koupit router. Ten vám může prodat přímo poskytovatel, ale lze jej získat za rozumnější ceny i od libovolného prodejce počítačové techniky. Osobně mohu doporučit například CZC na Hájích, kde vám ochotně poradí. Stačí jim vysvětlit, co potřebujete a k čemu to bude sloužit. Určitě jim řekněte že jste nenáročný uživatel a že vám stačí jen to nejjednodušší zařízení např. od výrobců jako jsou D-Link, TP-Link, nebo SMC s max. propustností odpovídající vámi zakoupené rychlosti na internet. Pokud budete potřebovat bezdrátové připojení např. z notebooku nebo mobilu, budete potřebovat router s WIFI.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..