Prohlášení k vlastnictví slaboproudých rozvodů (vč. rozvodů internetu)

V zákoně č. 72/1994 Sb.[1] o vlastnictví bytů dle §2 písmene g) je uvedeno:

Společnými  částmi  domu  části  domu  určené pro společné užívání, zejména základy, střecha, hlavní svislé a vodorovné konstrukce, vchody, schodiště,  chodby,  balkóny,  terasy,  prádelny,  sušárny, kočárkárny, kotelny, komíny, výměníky tepla, rozvody tepla, rozvody teplé a studené vody, kanalizace,   plynu,   elektřiny,   vzduchotechniky,   výtahy, hromosvody,  společné  antény, a to i když jsou umístěny mimo dům; dále se  za  společné  části domu považují příslušenství^1a) domu (například drobné  stavby)  a  společná zařízení domu (například vybavení společné prádelny),

kde odkaz 1a)[2] specifikuje § 121 odst. 2 občanského zákoníku, který říká:

Příslušenstvím bytu jsou vedlejší místnosti a prostory určené k tomu, aby byly s bytem užívány.

 

V  prohlášení vlastníka (které přísluší k SVPH) oddíl E se ve 2. odstavci píše:

Na předmětných pozemcích se nachází technická infrastruktura – chodníky, komunikace, inženýrské sítě (vodovod, kanalizace, rozvody tepla, elektřiny, veřejného osvětlení a slaboproudé rozvody). Technickou infrastrukturu na předmětných pozemcích bude vlastník budovat a dokončovat i v období po provedení tohoto Prohlášení vlastníka.


Z výše uvedeného vyplývá, že rozvody internetu mezi rozvaděčem (a to včetně tzv. PATH panelů) jsou součástí společných prostor domu a tedy jsou ve výhradním vlastnictví Společenství vlastníků Park Hostivař Mattioliho 3274.

Jakýkoliv poskytovatel internetu, který tyto části domu chce užívat, tak může činit jen v případě, že k tomu má a) oprávnění plynoucí ze smlouvy mezi SVPH a jím, b) nějaký důvod. Tím důvodem může být smlouva mezi poskytovatelem a koncovým zákazníkem. Nebo prokazatelný důkaz, že zákazník si přeje využívat služby poskytovatele, k čemuž zákazník (obyvatel SVJ) potřebuje, aby daný poskytovatel využil příslušný přívod do bytu zákazníka.

Poskytovatel není odpovědný za fyzické spojení mezi tzv. PATCH panelem a zásuvkou v bytě SVJ u zákazníka, neboť toto fyzické spojení je slaboproudým rozvodem a ty jsou součástí domu SVPH. (Tudíž za ně v první řadě odpovídá SVPH.) Poskytovatel je ale odpovědný za to, že data jsou po příslušném kabelu (fyzickém spojení) přenášena v odpovídající formě a kvalitě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..