Pozvánka na shromáždění vlastníků bytových jednotek 12.01.2022 per-rollam

Společenství vlastníků Park Hostivař Mattioliho 3274
IČ: 285 19 256
se sídlem: Mattioliho 3274/7, Praha 10 (dále jen „společenství“)

Za výbor společenství:
předseda výboru Ing. Michal Zamrazil, nar. 11.4.1955,
bytem: Střelničná 1971/32, 182 00 Praha 8 – Libeň

svolává v souladu s ust. § 1207 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů a v souladu s článkem VI a VII platných Stanov společenství na den 12.01.2022 od 17:00 hodin shromáždění společenství, které se bude konat pouze formou per rollam, a to do 12.02.2022 do 17:00 hodin.

Pozvánka včetně hlasovacího listu k vytištění v elektronické podobě.

Program shromáždění:

 1. Informování členů SVJ o provedených činnostech výboru a správce:
  1. za rok 2019
  2. za rok 2020
 2. Předložení účetní závěrky za roky 2019 a 2020:
  1. za rok 2019
  2. za rok 2020
 3. Zpráva o stavu dlužníků a vymáhání
 4. Rozhodování o pořízení nových zvonků, domovních videotelefonů a vnějších tabel. Výboru byly předloženy 3 nabídky z nichž podstatné údaje jsou uveřejněny na str. 2 této pozvánky v rámci přílohy. Veškeré údaje včetně podrobných cenových nabídek všech společností jsou k nahlédnutí na níže uvedených odkazech. Proto prosím vyberte a zaškrtněte Vámi zvolenou nabídku, připojte hůlkovým písmem svém jméno a příjmení a poté i vlastnoruční podpis a celou stranu 2 vhoďte do schránky výboru v domě 7I, 5I, 3J nebo 1K, a to nejpozději do 12.02.2022 do 17:00.  (Uvedené ceny v tabulce jsou zaokrouhleny nahoru na celé desetitisíce.)
Zvolte jednu variantu [x] Dodavatelé (dle abecedy) Stručný popis řešení Přibližná cena vč. DPH
[   ] BusinessCom, s.r.o. Nejmodernější plně digitální VoIP s otevřenými standardy. Tablo s číselnou volbou podle BJ. Možnost otevření čipem, kartou, jednorázovým kódem, obličejem, nebo na dálku mobil. V případě nepřítomnosti doma, je hovor možné přesměrovat na mobil. Obraz i zvuk v HD formátu. 850 000 Kč
[   ] FERMAX Servis, s.r.o. Uzavřený systém jediného výrobce komponent s částečnou digitalizací přenosu: zvuk + obraz. Tlačítkové tablo. Funkčně velmi podobné tomu, co je dnes na domech bez přídavných funkcí. 1 730 000
[   ] SPL Servis, s.r.o. Digitální VoIP. Tablo s číselnou volbou podle BJ. Možnost přesměrování hovoru na mobil. Obraz i zvuk v HD formátu. 1 600 000 Kč

Čitelně jména vlastníků bytové jednotky: __________________________________________
Číslo orientační vašeho vchodu (1, 3, 5, 7): _____
Číslo bytové jednotky dle listu vlastnictví: _____

Hůlkovým písmem jméno nebo název společnosti, které chcete po aktualizaci domovních telefonů uvést na zvonku/v telefonním seznamu: __________________________________________

Stáhněte si pozvánku v elektronické podobě a vyplněný dotazník vhoďte do schránky výboru SVPH ve vašem vchodě.

4 komentáře: „Pozvánka na shromáždění vlastníků bytových jednotek 12.01.2022 per-rollam

 • avatar
  12.01.2022 (13:55)
  Trvalý odkaz

  Co je důvodem k výměně a pořízení nových „zvonků“?

  Reagovat
  • avatar
   13.01.2022 (18:38)
   Trvalý odkaz

   Technologická a morální zastaralost. Náhradní díly stojí mnohdy 2x více než koupě identické komponenty od modernější technologie.

   Reagovat
 • avatar
  12.02.2022 (11:54)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, na základě výše předloženého, nesouhlasím ani s jednou variantou. Jelikož se jedná o větší investici, nejdříve bych ráda požádala o vyčíslení návratnosti investice do nových zvonků vzhledem k nákladům na údržbu stávajícího systému. Věřím, že si podrobnou analýzu výbor udělal a je schopen ji předložit.

  Zároveň bych velmi ocenila, pokud bychom investice projednávali na řádném prezenčním shromáždění vlastníků bytů (věřím, že v blízké době a za dodržení bezpečnostních opatření to bude realizovatelné) a měli prostor pro otevřenou diskusi s relevantními podklady pro rozhodnutí, zda vůbec danou investici vzhledem k návratnosti realizovat. A až poté vybírat možné varianty od dodavatelů.

  Děkuji za vaše vyjádření k navrhovanému přístupu.

  S pozdravem, Kateřina Túčková

  Reagovat
  • avatar
   22.02.2022 (09:44)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den paní Túčková,

   respektuji váš názor, ale dovolte mi uvést některé detaily na pravou míru:
   1. V zásadě tu řešíme havarijní stav zejména pak na objektu 7I, kde DT a zvonky nefungují už několik měsíců. Velmi špatný technický stav je též i na ostatních objektech. Dle posouzení SPL Servis je systém opravdu zastaralý a nemá smysl do něj dále investovat.
   2. Opravovat a udržovat stávající systém opravdu nemá smysl. Náhradní díly stojí více než nové komponenty nového systému. Dostupnost starých komponent je stále složitější.
   3. Výbor oslovil dodavatele a vybral z nich tři, kteří se nejvíce blížili požadavkům, které si výbor stanovil na předchozích jednáních. U dodavatelů jsme kladli důraz na technické řešení, nadčasovost, snadnou dostupnost náhradních dílů, kompatibilitu s jinými systémy DT a snadnou správu a to i na dálku. Též jsme samozřejmě posuzovali pořizovací cenu a od toho odvozené potenciální náklady na výměnu po záruce.
   4. Z politických důvodů, které ve větší či menší míře bohužel trvají i na dále, výbor nebyl schopen uspořádat v roce 2020 a 2021 prezenční schůzi, proto využil pravomoci vyplývající ze Stanov SVJ a uspořádal schůzi PER ROLLAM (jak je uvedeno v zápisu z 12.2021).
   5. Co se týče diskuse, pak na téma bylo již upozorňováno s dostatečným předstihem několika měsíců. Kromě obyvatel, kteří žádali opravu nebo výměnu DT, se nám nikdo další neozval. Dokonce jsme nabídli možnost si jeden ze systémů DT osobně vyzkoušet, neboť nám byl bezplatně zapůjčen (což stále trvá).
   6. Je škoda, že váš komentář přichází až 12.02.2022 (tedy dávno po ukončení PER ROLLAM), když o věci jsme informovali minimálně ve dvou posledních zápisech. Pro příště prosím kontaktujte výbor raději rovnou emailem vybor@svph.cz nebo si domluvte schůzku.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..