Satelitní příjem TV programů

V našem domě lze přijímat signál ze satelitní družice Astra 3A. Signál vysílaný touto družicí přijímá společná anténa – parabola umístěná na střeše našeho objektu.

Samotný satelitní přijímač si musí uživatel bytu vybrat a zakoupit sám. Přijímač se připojí do prostřední dírky anténní zásuvky pomocí příslušného koaxiálního kabelu se šroubovacími konektory. Přijímač i kabel lze běžně zakoupit v obchodech se spotřební elektronikou, u autorizovaných prodejců nebo přímo u poskytovatelů.

 

Anténní zásuvka
Anténní zásuvka

Jak vybrat satelitní přijímač?

  • FTA přijímače (Free To Air): umožňují příjem pouze nekódovaných kanálů, které vysílají volně, bez poplatků. Z českých to jsou pouze TV Noe, ČT24 a Óčko. Tyto přijímače nejsou vybaveny dekodéry ani DVB Common Interface sloty, proto na nich nelze sledovat ani standardní nabídku českých programů. Takové přijímače tedy ničím nevylepšíte, jako investice do budoucna jsou naprosto nevhodné.
  • Přijímače s vestavěným dekodérem (čtečkou): umožňují krom nekódovaných kanálů přijímat také programy kódované, respektive podporují dekódovací karty. Některé přijímače jsou vybaveny tzv. UNI čtečkami, to jest univerzálními čtečkami. U některých přijímačů nalezneme Conax dekodéry (v tomto systému vysílají např. některé polské programy). Můžete se setkat s tím, že bude uváděno, že Conax dekodér lze předělat na Cryptoworks čtečku. Možná to bude fungovat, ale oficiální požadavek Cryptoworks karet (tj. všech, které umožňují přijímat české programy, tj. Skylink, Gital, UPC) je certifikovaná Cryptoworks čtečka. Pokud tedy hodláte přijímat české kódované problémy a nechcete mít problémy, pořiďte si přehrávač s certifikovanou Cryptoworks čtečkou nebo přijímač s volným CI slotem, do kterého certifikovanou Cryptoworks čtečku vložíte.

 

Jaké programy můžete naladit?

Nabídka satelitních programů se dělí na tři skupiny:

  • volné programy: příjem bez omezení
  • kódované: příjem pouze s dekódovací kartou
  • placené: příjem pouze s dekódovací kartou a zaplacením daného programu (většinou na nějaké časové období)

Volných českých programů je minimum, z těch známějších například ČT24 a Óčko. Ostatní běžné české programy (ČT, Nova, Prima, atd.) jsou kódované. Bez karty pro jejich příjem je nelze sledovat.

Po zakoupení karty pro příjem českých programů na neomezeně dlouhou dobu se již neplatí žádné další poplatky. Žádný měsíční pronájem, žádné znovu nabití na další rok, apod. Platí se pouze v případě, že budete chtít přijímat prémiové programy.

 

Základní nabídka TV stanic:
ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 SPORT, NOVA, NOVA CINEMA, NOVA HD, Prima TV, Prima COOL, Z1, TV Barrandov, Public TV, Noe TV, Óčko. A navíc slovenské STV Jednotka, STV Dvojka, TV JOJ, JOJ Plus a TA3.

V placené nabídce prémiových programů můžete nalézt např.:
NOVA SPORT, Eurosport, SPORT 5, NOSTALGIA, FILMBOX, FILMBOX EXTRA, MGM, Discovery, History Channel, Viasat Explorer, Viasat History, JimJam, LEO TV, Spice, XXX Xtreme a další.

Placené programy nejdou někdy předplatit zvlášť, ale pouze jako balíček několika programů.

loga ceskych programu

Upozornění: Výše uvedený seznam nemusí být aktuální či úplný! Aktuální nabídku naleznete vždy na stránkách poskytovatelů: Skylink, Gital a nebo UPC.

Zdroj: Levné satelity

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..