Výrazné navýšení záloh

Důvodem pro skokové navýšení záloh je nárůst nákladů na služby, kdy zálohy nebyly delší dobu centrálně navyšovány a navyšovali si je tak pouze někteří vlastníci individuálně.

V číslech – v roce 2022 bylo v přeplatku pouze 22 vlastníků v celkové částce 71 423,- Kč, nedoplatky 169 vlastníků celkem za 2 512 360,- Kč. Služby či zálohy na služby jsou v průběhu roku dotovány z dlouhodobé zálohy na správu a pozemku (tzv. fond oprav), což principiálně není správně, zálohy na služby by měly být ideálně vyrovnané. Vysoký nedoplatek pak mají někteří vlastníci problém splácet a vznikají dluhy a nutnost jejich vymáhání.

Hromadné navýšení záloh bohužel dle našich aktuálních stanov podléhá schválení shromáždění. Jelikož shromáždění 01.06.2023 nebylo usnášeníschopné a s usnášeníschopností má naše SVJ dlouhodobě problémy, pro zachování stabilního finančního fungování SVJ požádal výbor správce (FIRST, s.r.o.), aby zálohy od 01.07.2023 navýšil dle aktuálních cen.

Na základě výše uvedeného žádá výbor o formální souhlas shromáždění prostřednictvím hlasování Per Rollam, o kterém vás budeme nejbližší době informovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..