Záznam ze shromáždění SVPH dne 11.10.2016

Záznam ze shromáždění vlastníků Společenství vlastníků Park Hostivař Mattioliho 3274 konaného 11. 10. 2016 od 18:00 na adrese Zvonková 3048/2, Praha 10 – Záběhlice

Shromáždění bylo zahájeno v 18:15, kdy bylo přítomno přesně 40% vlastníků (dle spoluvlastnického podílu). Shromáždění tedy bylo prohlášeno za neusnášeníschopné. Dále tak došlo pouze k diskusi vlastníků s výborem a k informacím od správní firmy.

Informace od správce:

 • Správce upozornil na to, že povinné platby na účet SVJ dle evidenčních listů je třeba hradit pravidelně každý měsíc se správným variabilním symbolem a ve správné výši. Nelze tak hradit například jednou za půl roku! Takovým vlastníkům budou zasílány upomínky jako neplatičům a mohou být do budoucna sankciování dle zákona.
 • Při změně vlastníka bytu je třeba dát tuto informaci vědět správci i výboru a zaslat/přinést spolu s předávacím protokolem také kontakty (hlavní doručovací adresa, telefon, email) na nového vlastníka.
 • Pokud někdo nedostal vyúčtování, je k dispozici u správce. Bohužel se řada dopisů vrátila z důvodu nedohledání adresáta.
 • Kočárky, skříňky, kytky a další předměty na společných chodbách nemohou být z důvodu požárních předpisů. Žádáme tak vlastníky, aby toto z chodeb odstranili. V opačném případě může být SVJ vyčíslena sankce.
 • Při revizi EPS nebylo otestováno cca 50 hlásičů umístěných v soukromých garážích. Při další revizi prosíme o maximální součinnost při kontrole, revize bude oznámena s předstihem na nástěnkách, na webu i prostřednictvím email zpravodaje.
 • Žádáme vlastníky bytů, aby si označili své schránky v domě alespoň číslem bytu, pokud už nechtějí mít na schránce své jméno.
 • Účetní závěrka bude umístěna na www.svph.cz tak, jak bylo zvykem i v minulých letech. Ke zpoždění došlo díky rozporům v předaných dokladech od bývalého správce (JiViŠ, s.r.o.) současnému správci (First, s.r.o.), na které účetnictví navazovalo.

Diskuse vlastníků:

 • Bylo diskutováno umístění kamerového systému do společných prostor. Konkrétně oba vjezdy do garáží a přístupové (oranžové) dveře do prostor garáží.
 • dále čipového přístupového systému s evidencí každého čipu na jméno. Při ztrátě čipu by pak šel vymazat ze systému.
 • Umístění čteček čipů z druhé strany dveří, aby byl omezen přístup pouze pro osoby, které mají v daném prostoru oprávnění (parkování, sklep).
 • Výbor v součinnosti se správcem zajistí nabídky na výše uvedené.
 • Je třeba součinnosti pro to, aby bylo příští shromáždění (listopad 2016) usnášeníschopné. Někteří vlastníci přislíbili pomoc v součinnosti s výborem k urgování nečinných vlastníků k účasti. Bez tohoto kroku nemohou být schváleny stanovy dle NOZ. Schválení nové podoby stanov je povinností SVJ, pokud se tak nestane, v krajním případě může být SVJ státním orgánem dokonce zrušeno. Aktuální znění návrhu stanov si stáhněte v PDF.
 • Proběhla diskuse o výměně a údržbě garážových vrat K. Někteří vlastníci vyjádřili nespokojenost s délkou opravy. Vrata jsou však atypická a proto se náhradní díly vyrábějí a vozí ze zahraniční, což prodlevu u větších oprav způsobuje.
 • Začínají být na hraně životnosti vrata „I“, bude tak nutné následující rok (2017) vrata zcela vyměnit.
 • Na domy J a K budou v nejbližší době postupně nainstalovány ventilační turbíny.

Neformální část shromáždění byla ukončena v 19:30

Zapsal: Filip Hájek (First, .s.r.o.), zrevidoval: Jan S. Marek (člen výboru SVPH), T. Moudrý (místopředseda výboru SVPH)

Kompletní zápis ve formátu PDF ke stažení: 20161011-Zaznam_ze_shromazdeni_SVJ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..